شرایط پذیرش از دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ آلمان (LMU) 2024

پریا جهان مهر

۱۴۰۳/۰۱/۲۹ ۰۸:۴۰:۲۵

0

48

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز

نام دیگر دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز، دانشگاه مونیخ است. این دانشگاه دولتی است و سابقه‌ای طولانی در آموزش در کشور آلمان دارد. این دانشگاه در قرن پانزدهم تأسیس شد و جزو بزرگترین دانشگاه‌های اروپا قلمداد می‌شود. این دانشگاه در زمینه آموزش تکمیلی در آلمان جایگاه شایسته‌ای دارد. با ما در مجله مهاجرتی اپلای جرمنی همراه باشید.

ویژگی‌های کلیدی دانشگاه مونیخ (LMU)

درباره ویژگی‌های خاص دانشگاه مونیخ می‌توان به رتبه جهانی بسیار خوب این کشور در میان دانشگاه‌های سراسر جهان اشاره کرد. رتبه این دانشگاه در میان سایر دانشگاه‌ها بسیار بالاست و در سال ۲۰۲۴ در رتبه‌بندی کیو اس (QS) موقعیت ۶۸ و در رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۴ رتبه سی در میان دانشگاه‌های جهان را دارا است.

رشته‌های تحصیلی متعددی در این دانشگاه ارائه می‌شود. بیش از دویست رشته تحصیلی در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود. رشته‌های تحصیلی این دانشگاه در زمینه‌های مختلف علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی و پزشکی است.

زبان تحصیل در این دانشگاه در بیشتر رشته‌ها آلمانی است با این حال حدود سی دوره تحصیلی به زبان انگلیسی نیز در این دانشگاه ارائه می‌شود.

این دانشگاه، دانشجویان بین‌المللی زیادی دارد و حدود پانزده درصد از دانشجویان این دانشگاه غیر آلمانی هستند. این دانشجویان از سراسر جهان با استفاده از بورسیه‌های مختلف در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

از لحاظ موقعیت مکانی این دانشگاه در شهر مونیخ واقع شده که یکی از بهترین شهر‌های آلمان برای تحصیل و زندگی است.

دانشگاه مونیخ از لحاظ جوایز و اعتبارات بین‌المللی جایگاه بسیار عالی دارد و با ۳۶ جایزه نوبل، ۴۴ مدال فیلدز و سیزده جایزه لایب نیتس جایگاه ویژه‌ای در میان دانشگاه‌های کشور آلمان دارد.

برای اطلاع از مهاجرت تحصیلی به آلمان وارد این بخش از سایت اپلای جرمنی شده و تمام اطلاعاتی که لازم دارید را مطالعه کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ

شرایط پذیرش دانشجو در این دانشگاه به مقطع تحصیلی شما و رشته‌ای که مدنظر دارید، بستگی دارد. به طور کلی مدارک زیر را برای پذیرش در دانشگاه مونیخ احتیاج خواهید داشت.

 • مدرک تحصیلی دیپلم دبیرستان یا لیسانس به همراه ترجمه رسمی آن‌ها
 • مدرک زبان آلمانی (حداقل سطح B2) یا مدرک زبان انگلیسی (حداقل نمره ۶.۵ در آزمون آیلتس یا ۷۹ در آزمون تافل)
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • نامه‌های توصیه
 • در برخی از رشته‌ها، ممکن است به مدارک و آزمون‌های ورودی اضافی نیز نیاز باشد.

اگر می‌خواهید اطلاعات دقیق‌تری نسبت به پذیرش در رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر خود داشته باشید بهتر است به وب‌سایت این دانشگاه به آدرس  www.en.uni-muenchen.de مراجعه کنید.

نکاتی در مورد پذیرش در دانشگاه مونیخ

این دانشگاه و پذیرش در آن بسیار رقابتی است و گرفتن پذیرش در آن کار راحتی نیست. مهلت پذیرش در این دانشگاه برای ترم زمستان پانزده جولای و برای ترم تابستان پانزده ژانویه است. از طرف دیگر دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای بورسیه‌های تحصیلی در این دانشگاه درخواست ارائه کنند.

دانشگاه مونیخ

رشته‌های دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ (LMU) بیش از دویست رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. رشته‌های تحصیلی این دانشگاه در زمینه‌های مختلف علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی و پزشکی وجود دارد.

برخی از رشته‌های پرطرفدار دانشگاه مونیخ (LMU) عبارتند از:

 • علوم انسانی: حقوق، فلسفه، تاریخ، ادبیات و زبان شناسی
 • علوم اجتماعی: علوم سیاسی، اقتصاد، جامعه شناسی و روانشناسی
 • علوم طبیعی: فیزیک، شیمی، زیست شناسی، ریاضیات و زمین شناسی
 • مهندسی: مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر
 • پزشکی: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ

برای پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه مونیخ نیاز به مدارک مختلفی دارید در ادامه به طور کی مدارکی که برای پذیرش در این دانشگاه نیاز دارید معرفی می‌شود:

 • فرم درخواست پذیرش: این فرم را می‌توانید از وب‌سایت دانشگاه دانلود کنید.
 • رزومه: رزومه شما باید شامل اطلاعات تحصیلی، شغلی و تجربیات مرتبط شما باشد.
 • انگیزه نامه: در این نامه باید انگیزه خود برای تحصیل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان را توضیح دهید.
 • مدارک تحصیلی: مدارک تحصیلی شما باید به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شده باشند.
 • مدرک زبان: نمره مدرک زبان شما باید با توجه به رشته و مقطع مورد نظر شما باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای آلمان وارد این بخش از سایت اپلای جرمنی شوید.

مدارک دیگر مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه مونیخ:

 • آزمون ورودی: برخی از رشته‌ها در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان نیاز به آزمون ورودی دارند.
 • پورتفولیو: اگر در رشته‌ای مانند هنر یا معماری درخواست می‌دهید، باید یک پورتفولیو از کارهای خود ارائه دهید.
 • توصیه نامه: دو یا سه توصیه نامه از اساتید یا کارفرمایان قبلی خود ارائه دهید.

مزایای تحصیل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ

این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های جهان است و تحصیل در آن مزایای متعددی دارد از جمله:

 • کیفیت بالای آموزش: کیفیت آموزش در دانشگاه مونیخ (LMU) بسیار بالاست. تحقیقات گسترده‌ای در این دانشگاه انجام می‌شود و دانشجویان در این موارد به اساتید خود کمک می‌کنند. این دانشگاه رتبه بالایی در موقعیت جهانی دارد و بسیاری از فارغ‌التحصیل‌های این دانشگاه در موقعیت‌های خوب شغلی جذب شده و موفقیت‌های زیادی تجربه می‌کنند.
 • تنوع رشته‌های تحصیلی: در این دانشگاه بیش از دویست رشته در مقاطع مختلف دانشگاهی ارائه می‌شود و شما می‌توانید با توجه به پیشینه و علایق خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.
 • موقعیت مکانی: دانشگاه مونیخ (LMU) در مونیخ ایالت بایرن واقع شده که یکی از بزرگترین و بهترین نواحی آلمان برای زندگی است. کیفیت و امنیت زندگی در مونیخ برای دانشجویان بسیار بالاست و فرصت‌های شغلی فراوانی در آن وجود دارد.
 • هزینه‌های پایین تحصیل: دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند. بنابراین برای تحصیل در این دانشگاه شهریه خاصی پرداخت نمی‌کنید.
 • فرصت‌های شغلی: تحصیل در این دانشگاه به دلیل ارتباط آن با صنعت و سازمان‌های معتبر در آلمان، موقعیت خوبی را برای کسب شغل در این کشور ایجاد می‌کند.

در این مقاله از اپلای جرمنی شما را با بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به آلمان آشنا می‌کنیم.

لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ آلمان

بورسیه‌های دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ (LMU) طیف وسیعی از بورسیه‌ها را برای دانشجویان ممتاز در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. برخی از این بورسیه‌ها عبارتند از:

بورسیه‌های عمومی

 1. برنامه دااد (DAAD): این بورسیه توسط سرویس تبادل آکادمیک آلمان (Deutscher Akademischer Austauschdienst) ارائه می‌شود و به دانشجویان بین‌المللی در مقاطع مختلف تحصیلی اعطا می‌شود. بورسیه تشویقی تحصیلی آلمان (Deutschlandstipendium): این بورسیه توسط دولت آلمان و شرکت‌های خصوصی ارائه می‌شود و به دانشجویان ممتاز در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعطا می‌شود.
 2. برنامه اراسموس (Erasmus): این برنامه به دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های دیگر در اروپا کمک هزینه می‌دهد.

بورسیه‌های اختصاصی

برنامه شبکه الایت باواریا (Bavarian Elite Network): این برنامه به دانشجویان ممتاز در رشته‌های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) کمک هزینه می‌دهد.

بورسیه‌های دکتری

 1. برنامه بورسیه تحقیقاتی ماری اسکودوسکا کوری (Marie Skłodowska-Curie Actions): این برنامه به دانشجویان دکتری در رشته‌های مختلف کمک هزینه می‌دهد.
 2. برنامه گروه‌های آموزشی پژوهشی (Research Training Groups): این برنامه به گروه‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌های آلمان برای جذب دانشجویان دکتری ممتاز کمک مالی می‌دهد.

در پایان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است که در کشور آلمان و شهر مونیخ واقع شده است. اعتبار علمی این دانشگاه بسیار بالا است و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه به راحتی وارد بازار کار خواهند شد. این دانشگاه بیش از دویست رشته را در خود جای داده و در برنامه‌های خود از سراسر جهان دانشجو می‌پذیرد. برای تحصیل در این دانشگاه نیاز به اپلای برای آن دارید که برای این کار نیاز دارید تا مدارک خاصی را از قبل تهیه کنید. در مقاله حاضر دانشگاه ماکسیمیلیان مونیخ معرفی شده و مدارک لازم برای اپلای برای این دانشگاه ارائه شدند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *