سوالات متداول

چه کسانی کارشناسان اپلای جرمنی هستند؟ و آیا اپلای جرمنی موسسه اعزام دانشجوست؟

خیر ما موسسه اعزام دانشجو نیستیم. تیم ما شامل تعدادی از دانشجوهای ایرانی ساکن آلمانه، که تجربه بالایی در این حوزه دارند، خودشون تمام این مراحل رو گذرونده اند و با حساسیت های این مسیر آشنایی کامل دارند و حالا میخواهند تجربه شون رو به شما هم منتقل کنند.

شروع کار به چه صورتیست؟

فقط کافیه در پرتال ثبت نام کنین و حساب کاربری بسازین. اگر میخواین کاربر عادی بمونین میتونین از بانک مقالات گام به گام اپلای به صورت رایگان استفاده کنین و سوالاتتون رو با کارشناسان ما در میون بزارین. اگر میخواین از خدمات کاربر ویژه استفاده کنین توی حساب کاربریتون فرم درخواست اخذ پذیرش رو پر کنین تا از تمام امکانات و خدمات پرتال بهره مند شین.

خدمات کاربرِ ویژه مناسب چه افرادی است؟

پروسه اپلای طوری طراحی شده که هر دانشجو بدون نیاز به وکیل یا موسسه به خودی خود این مسیر را طی کند. اما طی کردن این مسیر مستلزم صرف وقت زیاد، کسب اطلاعات و از همه مهم تر تجربه است. همچنین صف انتظار طولانی مصاحبه سفارت امکان ریسک رو از دانشجوها گرفته است. پس اپلای جرمنی مناسب افرادی است که وقت لازم برای کسب اطلاعات، پرس و جو، جستجو در وبسایت های دانشگاه و … را ندارند، یا میخواهند از تجربه کارشناسان ما استفاده کنند و با کمترین ریسک این مسیر را طی کنند.

اگر بخواهم خودم کارهای اپلای را انجام بدم باز هم میتونم از خدمات اپلای جرمنی استفاده کنم؟

بله. ما برای اون دسته از دوستانی که تمایل دارن کار مهاجرت تحصیلی رو خودشون انجام بدن هم خدماتی در نظر گرفتیم. شما میتونین با عضویت در پرتال از بانک مقالات گام گام اپلای استفاده کنین و با دیدن درصد پیشرفتتون متوجه بشین دقیقا در چه مرحله ای از مهاجرت هستین. همچنین کارشناسان اپلای جرمنی همیشه به صورت آنلاین آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما به صورت رایگان هستند.

به عنوان کاربر ویژه، چه زمانی باید حق الزحمه اپلای جرمنی رو پرداخت کنم؟

شما لازم نیست هیچ پیش پرداختی پرداخت کنین. فقط با پر کردن فرم درخواست اخذ پذیرش، کاربر ویژه محسوب میشین و میتونین از تمام امکانات پرتال استفاده کنین. شما تنها بعد از اتمام کار و اطمینان از اخذ اولین پذیرش ملزم به تسویه حساب هستین.

چه تضمینی بابت پرداخت من وجود دارد؟

چه تضمینی بزرگ تر از اینکه ما بدون دریافت هیچ وجهی کلیه مراحل مهاجرتتون رو انجام میدیم و شما بعد از اتمام کار و اطمینان از حسن انجامش حق الزحمه کارشناستون رو پرداخت میکنین. در ضمن اپلای جرمنی دارای نماد اعتماد پرداخت هم هست.

اگر بعد از پروسه اپلای موفق به اخذ پذیرش نشدین تکلیف چیست؟

افتخار میکنیم که تا به امروز همچین موردی پیش نیومده، اما در صورت وقوع همچین مشکلی، اپلای جرمنی بابت خدماتی که تا اون لحظه به شما ارائه داده هیچ وجهی دریافت نمیکنه.

برای دانشجویان دکترا چه برنامه ای دارین و آیا آنها هم شامل تعرفه مذکور هستند؟

خیر تعرفه عنوان شده مخصوص دانشجویان متقاضی در مقاطع کالج، لیسانس و یا ارشد است. متقاضیان مقطع دکترا بعد از تکمیل فرم درخواست اخذ پذیرش در حساب کاربری و با مشورتی که با کارشناس اپلای جرمنی میکنند، از شرایط همکاری مطلع خواهند شد.

آیا تعرفه دریافتی از سوی اپلای جرمنی، تمام خرجیست که باید در پروسه مهاجرت انجام بدم؟

خیر. این تعرفه شامل: هزینه ترجمه مدارک، هزینه ویزا، پست مدارک، هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه ها و یونی اسیست نمیشه. و این مخارج بر عهده شماست.

آیا اپلای جرمنی در قبال دریافت ویزا تعدی دارد؟

خیر. هیچکس نمیتواند متعهد شود که برای شما ویزا میگیرد. در نهایت فقط شخص شما هستین که باید روز مصاحبه به سفارت مراجعه کنید و تقاضای ویزا کنین. اما تیم ما با توجه به تجربه بالا در زمینه مهاجرت تحصیلی و اطلاع کافی از دلایل رایج ریجکتی با مشاوره های دائمی به شما احتمال ریجکت شدن پرونده تون رو به حداقل می رسونه.

آیا این امکان وجود داره که با درخواست اخذ پذیرش من از طرف اپلای جرمنی مخالفت شه؟

بله. بعد از پر کردن فرم اخذ پذیرش وضعیت شما توسط کارشناستون بررسی میشه. این امکان وجود دارد که درخواست عده خیلی محدودی از طرف ما رد شود.

پشتیبانی اپلای جرمنی به چه صورتیست؟

اگر کاربر ویژه هستین در هر موقع شبانه روز میتونین به صورت آنلاین با کارشناستون در تماس باشین و یا از طریق حساب کاربریتون درخواست مشاوره تلفنی بدین. اگر کاربر عادی هستین، همکاران ما به صورت آنلاین از طریق تلگرام و اینستاگرام تلاش میکنند در کوتاه ترین زمان پاسخگوی سوالاتون باشن.

انتخاب دانشگاه ها به چه صورتی است؟

بعد از درخواست اخذ پذیرش، شرایط شما توسط کارشناستان بررسی میشود و از بین بیش از ۳۰۰ دانشگاه و هوخ شوله در آلمان، لیستی از دانشگاه هایی که با توجه به شرایطتون امکان اخذ پذیرش از آنها برای شما وجود دارد در سیستم برای شما باز خواهد شد. کارشناس شما با توجه به تجربه ای که دارد پیشنهاد خودش را به شما اعلام میکند ولی در نهایت این شما هستین که تصمیم گیرنده این. شما میتونین تا سقف ۶ دانشگاه برای اپلای انتخاب کنین. اگر تعداد کمتری انتخاب کردین، تعداد دانشگاه باقی مانده در سیستمتون محفوظ خواهد ماند و هر زمان که خواستین میتونین از آنها استفاده کنین.

اگر تعداد دانشگاه کمتری انتخاب کنم در تعرفه تاثیری دارد؟

خیر. تعرفه مذکور برای ارائه کلیه خدمات مهاجرتیه و مقدار اون ثابته. ضمن اینکه با انتخاب ۶ دانشگاه میتونین اطمینان بیشتری از اخذ پذیرش داشته باشین.

چجوری میتونم از وضعیت دانشگاه های اپلای شده مطلع شوم؟

بعد از انتخاب دانشگاه های مورد نظرتان، توی حساب کاربری و در قسمت وضعیت اپلای ها امکان پیگیری وضعیت هر کدام از دانشگاه ها را دارین. به این ترتیب میتونین ببینین پروسه اپلای شما دقیقا در چه مرحله ایست.

آیا من هم میتونم عضوی از کارشناسان اپلای جرمنی باشم؟

بله. سیاست ما به گونه ایست که تلاش میکنیم به جهت کمک به درآمدزایی شما بعد از ورود به آلمان، امکان همکاری به عنوان کارشناس در تیممان را فراهم کنیم.