چرا در آلمان تحصیل کنیم؟ | مزایای تحصیل در آلمان

چرا در آلمان تحصیل کنیم؟ آیا میدونستید که آلمان یکی از پرطرفدارترین کشور های اروپا در رابطه با مهاجرت تحصیلی است که امکانات و مزایای ویژه ای را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است؟!

کارشناسان موسسه ما با سابقه و تجربه درخشان در این زمینه آماده اند که شما را جهت مزایای تحصیل در آلمان ، اپلای آلمان و اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور یاری رسانند. لذا بعد از مطالعه ی این مقاله میتوانید سوالان خود را از طریق کامنت گذاری در انتهای صفحه یا راه های ارتباطی ما مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

مزایای تحصیل در آلمان چیست؟

۱) تحصیل رایگان: حتما یکی از مهم ترین عوامل انتخاب آلمان می تونه همین باشه. کمتر کشوری توی دنیا هست که همچین امتیازی رو داشته باشه ( البته اینم بگم که بگم که فکر نکنین همه دانشگاه ها و همه رشته ها رایگان هستند. این قضیه بستگی به قانون هر ایالت و نوع رشته شما داره حتما قبل از تصمیم گیری شرایط تحصیلی رشتتون رو در نظر بگیرین هزینه تحصیل در آلمان از ۰ تا حتی سالی ۳۰ هزار یورو می باشد)؛ که اطلاعات بیشتر در این مورد را در مقاله ی هزینه های تحصیل در آلمان نوشته ایم.

برای مطالعه ی مقاله هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه های آلمان کلیک کنید.

۲) فراهم بودن شرایط برای تحصیل به زبان انگلیسی: شما در دانشگاه های آلمان این امکان رو دارید که به خصوص در مقطع فوق لیسانس و دکترا به زبان انگلیسی تحصیل کنید. اما…؟

اما این نکته رو هم در نظر بگیرید که تعداد رشته های آلمانی زبان در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۴۷۷۰ رشتس در مقابل تنها ۶۳۵ رشته انگلیسی زبان! یعنی تعداد رشته های آلمانی بیش از ۷ برابر رشته های انگلیسیه خب حالا خودتون تصور کنید که چه رقابتی برای پذیرش توی رشته های انگلیسی شکل می گیره و این شانس شما رو به مراتب پایین تر میاره مگه نه؟

ازینجا به بعدش چون جزو معایب محسوب میشه در آخر این مقاله بیشتر راجبش توضیح میدم.

۳) سطح علمی بسیار عالی دانشگاه های آلمان: طبق رنکینگ سال ۲۰۱۸، کشور آلمان ۱۱ دانشگاه زیر رنک ۲۰۰ داره و این آمار بسیار عالیه ولی بعدا بهتون خواهم گفت که به رنکینگ دانشگاه ها تکیه نکنین. برای رتبه بندی دانشگاه ها معیارهای زیادی در نظر گرفته میشه که خیلی هاش ممکنه برای من و شما اصلا حائز اهمیت نباشه.

۴) شرایط مناسب بازار کار در آلمان: آلمان یکی از قطب های اقتصاد دنیاست و در این شکی نیست و این باعث شده که مشکل بیکاری در آلمان به هیچ عنوان به صورت یک بحران مطرح نباشه.

آلمان کشوریست صنعتی که خصوصا برای فارغ التحصیل های رشته های فنی مهندسی دغدغه کار مطرح نیست. در حال حاضر کشور آلمان به شدت به نیروی متخصص جوان احتیاج دارد و سیاست های کلی خودش رو بر پایه جذب این نیروها قرارداده است.

۵) سیستم حمل و نقل بی نظیر: بله خب درسته کسی به این دلیل نمیره آلمان تحصیل کنه اما باور کنین وقتی از این سیستم ها استفاده کنین متوجه منظورم میشین(تا تجربه نکنی متوجه نمیشی چی میگم)؛ آلمان قوی ترین سیستم حمل و نقل در دنیا رو داره و میتونین خیلی راحت از هر کجای آلمان به جایی دیگر برین و این مسئله در همون ابتدای ورودتان به آلمان خیلی به چشمتون خواهد اومد.

۶) فراهم بودن شرایط کار برای دانشجو: در این باره در مقاله های یعدی مفصل براتون توضیح میدم. فقط همینقدر بگم که دانشجویان سالانه می تونن ۱۲۰ روز کامل و یا ۲۴۰ روز نیمه وقت کار کنند. البته این قانون فقط مختص آلمان نیست اما چیزی که باعث برتری آلمان میشه اینه که احتمال اینکه یک دانشجو بخصوص با دانش آلمانی در آلمان بیکار بمونه اصلا زیاد نیست.

خب حتما بعد خوندن این مقاله ی گل و بلبل از آلمان آماده شدید برای اپلای در آلمان…

اما من به عنوان یه دوست لازم میدونم که به شما بگم قبل از هر تصمیمی بهتره که با معایب تحصیل در آلمان هم آشنا بشین؛

شما عزیزان میتوانید برای مطالعه ی مقاله ی معایب تحصیل در آلمان اینجا کلیک کنید.